piątek, 14 października 2016
Terrarystyka i jak to się zaczęło
Witam. Nazywam się Krystian i mam dość nietypowe hobby, a mianowicie jest nim Terrarystyka czyli dziedzina zajmująca się hodowlą zwierząt egzotycznych. Moją przygodę zacząłem tak naprawdę od kiedy pamiętam bo jako dzieciak strasznie jarały mnie dinozaury, w sumie dalej ciekawi mnie ten temat, ale później zaciekawiły mnie owady i zacząłem je zbierać, lecz to bardziej obszerny temat na inny artykuł. Kolejnym moim zwierzęcym zainteresowaniem była akwarystyka gdzie uczyłem się cierpliwości, systematyczności i sumienności i tu były wzloty i upadki, ale.... i to temat na inny artykuł ;) Przejdźmy teraz do terrarystyki nie mylić z terrorystyką! :D ale przechodząc do sedna, pierwszym zwierzakiem ściśle związanym z terrarystyką jest mój żółw grecki wabi się Tortes. Dostałem go w czwartej klasie szkoły podstawowej od mojej koleżanki ponieważ już jej się znudził :(. Po 2,5 roku zajmowania się żółwiem nabrałem doświadczenia, i postanowiłem powiększyć moją hodowlę o jakąś jaszczurkę i tak los chciał że pewien Pan który chciał wyjechać za granicę miał agamę brodatą wraz z terrarium i musiał ją komuś dać więc ja jako miejscowy miłośnik zwierząt skontaktowałem się z owym panem za pośrednictwem mojego kuzyna i tak nabyłem agamę i terrarium za friko :D Następnie dalej zagłębiałem się w temat zwierząt egzotycznych, czytałem artykuły, oglądałem filmy, jeździłem na wystawy aż w końcu zdecydowałem się zakupić ,,coś'' ,,groźniejszego'' czyli ptasznika. Na chwilę obecną posiadam 7 gatunków ptaszników i jednego skorpiona :). W miarę upływu czasu i zbierania pieniędzy (bo na utrzymanie takiej hodowli idzie dość sporo środków które muszę pokrywać z własnej kieszeni) kupowałem kolejne gatunki zwierząt począwszy od ślimaków afrykańskich, wiji, straszykach, gekonach, skończywszy na ogromnych robalach :) Tak się toczy ta moją przygoda z terrarystyką, a marzy mi się jako dopełnienie mojego hobby robienie tego co kocham, czyli pomagać zwierzętom. Takim zawodem byłby weterynarz i to jest mój cel w życiu!





Brak komentarzy:
Prześlij komentarz