Numer Konta:77 1050 1445 1000 0090 3077 0342
TerraForYou-Terrarystyka Dla CIEBIE
wtorek, 31 stycznia 2017
Mały Gest, A Może Tak WIELE-Wizyta w Schronisku
Dnia 30.01.2017 wraz z przedstawicielkami klasy 1i LO im.Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni przeprowadziliśmy akcje w ramach lekcji biologii, której celem była pomoc psiakom i kociakom ze schroniska w Borku. Jako iż jesteśmy bardzo zgraną klasą w akcje zaangażowali się wszyscy. Kupiliśmy ponad 50 kg karmy, koce, zabawki, smakołyki i inne gadżety. Radość tych zwierząt była bezcenna, gdy mogły wyjść z nami na spacer, być ,,poczochrane'' po głowie :) Takie akcje dają dużo do myślenia i ukazują jak wygląda życie w takim schronisku, a bywa ono trudne szczególnie w okresie zimowym, gdzie trzeba zapewnić podopiecznym więcej ciepłych koców, pilnować aby miały świeżą nie zamarzniętą wodę, by mogły wyjść na spacer. My swoją obecnością mogliśmy im zapewnić chodź odrobinę miłości i sprawić by poczuły się jak w prawdziwym domu ;) Osobiście bardzo spodobała mi się wizyta w schronisku ponieważ lubię zwierzęta, a każdy pies ma swój charakter więc nie ma szans na nudę! Na pewno jeszcze odwiedzę tę placówkę i postaram się zwerbować jak najwięcej osób do pomocy :) A jeżeli wy też chcecie dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć schronisko w Borku umieszczam numer konta na które możecie przelewać datki.
Numer Konta:77 1050 1445 1000 0090 3077 0342
Numer Konta:77 1050 1445 1000 0090 3077 0342
sobota, 21 stycznia 2017
Mój ulubiony zwierzak
Witam po dość długiej przerwie która spowodowana było sporą ilością obowiązków w ostatnim czasie, ale przechodząc do tematu.... jeżeli ktoś śledzi na bieżąco mój kanał zapraszam do subskrybowania ------->https://www.youtube.com/channel/UC1LVk31X415o3hAIQ7QL6kA to za pewne wie że moim ulubionym zwierzakiem jest agama brodata która zwie się Franek :) Jaszczurkę tą dostałem od pewnego pana który musiał wyjechać za granicę i nie miał komu jej zostawić, a że ja interesowałem się tego typu stworzeniami skontaktował się ze mną i podarował mi agamę wraz z terrarium. Tak właśnie spełniło się moje marzenie o posiadaniu jaszczurki. Od razu polubiłem Franka i zacząłem szukać informacji na temat hodowli tych wspaniałych jaszczurek rodem z Australii. Z dnia na dzień poznawałem kolejne sekrety z życia agam brodatych: widziałem jak poluje, jak wygrzewa się przy lampie grzewczej, jak buszuje po terrarium :) są to super doświadczenia i osobiście lubię sobie usiąść przed terrarium i pooglądać co tam słychać u Franka. W zimowe dni takie jak obecnie Franek wygrzewa się na swoim ulubionym czerwonym ręczniku położonym na kaloryferze :D Mój sentyment do tego gada zapewne spowodowany jest tym iż była to pierwsza jaszczurka w mojej hodowli, w sumie ze wszystkimi ,,pierwszymi'' doświadczeniami jest tak że pamiętamy je najdłużej, że wiążą się z nimi wspomnienia, niezapomniane historie na przykład pierwsza udana próba jazdy na rowerze, pierwsza miłość, pierwsze dziecko :D Podsumowując, jestem szczęśliwy z faktu posiadanie tego pięknego stworzenia i doświadczeń jakie wynoszę z przebywania w jego otoczeniu! A jaki jest wasz ulubiony pupil? ;)
piątek, 14 października 2016
Terrarystyka i jak to się zaczęło
Witam. Nazywam się Krystian i mam dość nietypowe hobby, a mianowicie jest nim Terrarystyka czyli dziedzina zajmująca się hodowlą zwierząt egzotycznych. Moją przygodę zacząłem tak naprawdę od kiedy pamiętam bo jako dzieciak strasznie jarały mnie dinozaury, w sumie dalej ciekawi mnie ten temat, ale później zaciekawiły mnie owady i zacząłem je zbierać, lecz to bardziej obszerny temat na inny artykuł. Kolejnym moim zwierzęcym zainteresowaniem była akwarystyka gdzie uczyłem się cierpliwości, systematyczności i sumienności i tu były wzloty i upadki, ale.... i to temat na inny artykuł ;) Przejdźmy teraz do terrarystyki nie mylić z terrorystyką! :D ale przechodząc do sedna, pierwszym zwierzakiem ściśle związanym z terrarystyką jest mój żółw grecki wabi się Tortes. Dostałem go w czwartej klasie szkoły podstawowej od mojej koleżanki ponieważ już jej się znudził :(. Po 2,5 roku zajmowania się żółwiem nabrałem doświadczenia, i postanowiłem powiększyć moją hodowlę o jakąś jaszczurkę i tak los chciał że pewien Pan który chciał wyjechać za granicę miał agamę brodatą wraz z terrarium i musiał ją komuś dać więc ja jako miejscowy miłośnik zwierząt skontaktowałem się z owym panem za pośrednictwem mojego kuzyna i tak nabyłem agamę i terrarium za friko :D Następnie dalej zagłębiałem się w temat zwierząt egzotycznych, czytałem artykuły, oglądałem filmy, jeździłem na wystawy aż w końcu zdecydowałem się zakupić ,,coś'' ,,groźniejszego'' czyli ptasznika. Na chwilę obecną posiadam 7 gatunków ptaszników i jednego skorpiona :). W miarę upływu czasu i zbierania pieniędzy (bo na utrzymanie takiej hodowli idzie dość sporo środków które muszę pokrywać z własnej kieszeni) kupowałem kolejne gatunki zwierząt począwszy od ślimaków afrykańskich, wiji, straszykach, gekonach, skończywszy na ogromnych robalach :) Tak się toczy ta moją przygoda z terrarystyką, a marzy mi się jako dopełnienie mojego hobby robienie tego co kocham, czyli pomagać zwierzętom. Takim zawodem byłby weterynarz i to jest mój cel w życiu!
x
Subskrybuj:
Posty (Atom)








