sobota, 21 stycznia 2017

Mój ulubiony zwierzak

Witam po dość długiej przerwie która spowodowana było sporą ilością obowiązków w ostatnim czasie, ale przechodząc do tematu.... jeżeli ktoś śledzi na bieżąco mój kanał zapraszam do subskrybowania  ------->https://www.youtube.com/channel/UC1LVk31X415o3hAIQ7QL6kA to za pewne wie że moim ulubionym zwierzakiem jest agama brodata która zwie się Franek :) Jaszczurkę tą dostałem od pewnego pana który musiał wyjechać za granicę i nie miał komu jej zostawić, a że ja interesowałem się tego typu stworzeniami skontaktował się ze mną i podarował mi agamę wraz z terrarium. Tak właśnie spełniło się moje marzenie o posiadaniu jaszczurki. Od razu polubiłem Franka i zacząłem szukać informacji na temat hodowli tych wspaniałych jaszczurek rodem z Australii. Z dnia na dzień poznawałem kolejne sekrety z życia agam brodatych: widziałem jak poluje, jak wygrzewa się przy lampie grzewczej, jak buszuje po terrarium :) są to super doświadczenia i osobiście lubię sobie usiąść przed terrarium i pooglądać co tam słychać u Franka. W zimowe dni takie jak obecnie Franek wygrzewa się na swoim ulubionym czerwonym ręczniku położonym na kaloryferze :D Mój sentyment do tego gada zapewne spowodowany jest tym iż była to pierwsza jaszczurka w mojej hodowli, w sumie ze wszystkimi ,,pierwszymi'' doświadczeniami jest tak że pamiętamy je najdłużej, że wiążą się z nimi wspomnienia, niezapomniane historie na przykład pierwsza udana próba jazdy na rowerze, pierwsza miłość, pierwsze dziecko :D Podsumowując, jestem szczęśliwy z faktu posiadanie tego pięknego stworzenia i doświadczeń jakie wynoszę z przebywania w jego otoczeniu! A jaki jest wasz ulubiony pupil? ;)





1 komentarz:

  1. Moim ulubionym pupilem jest mój jamnik - Rudi, najlepsze stworzenie na świecie. Co do Agaty, to sam kiedyś miałem, ale niestety wymknęła się niepostrzeżenie z terrarium i jej już nigdy nie widziałem. Super post, pozdrawiam i zapraszam do siebie na plebiscyt - "Podróż roku 2016". ;)

    OdpowiedzUsuń